View Single Post
Stary 09-06-2008, 11:19   #40
qrzyh
ford::average
 
Avatar qrzyh
 
Zarejestrowany: 14-05-2008
Skąd: Gliwice/Katowice/Zgorzelec
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: grudzien 1995r
Postów: 66
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Cytat:
Napisał Slawko
No dobra, a co to nam da, jesli (powidzmy, ze nigdy) nie otwieramy przepustnicy na maksa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzmy, ze jeździmy w zakresie obrotów do 4500. Czy ma sens zmiana przepustnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co zrobic aby podnieść moc i moment w dolnym zakresie obrotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlasnie haczyk tkwi w tym, ze przy niskich obrotach masz swobodniejszy i plynniejszy przeplyw powietrza, silnika zasysa go lzej a wiec i wiecej i jest przez to mocniejszy, natomiast regulacja wiekszej przepustnicy aby nie otwierala sie na maxa. lecz przy maxymalnym ustalonym polozeniu dawala wyjscowa moc silnika, ma na celu utrzymanie dotychczasowego spalania, no chyba ze cos zle rozumiem :fcp3



Cytat:
Napisał Hex
Moc przyszła dopiero po wałkach, doskoczyło 24KM i hamownia pokazała 114KM. Tylko ze silnik był w dobrej kondycji 60tys przebiegu. Sprzedawałem go z łezka w oku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fajny sposób na tani tuning w 300zł się zmieściłem
Wiem ze debata opiera sie glownie o przepustnice, ale jak Hex powiedzial duzo daly mu walki, wiec nasuwa mi sie podstawowe pytanie: Czy w fordach (mondeo mk1/2) walki tak jak i przepustnice podchodza od mocniejszych silnikow (rzedowych oczywicie),
dajmy na przyklad: Walki od 1.8 130km do 1.8 115km badz nawet walki od 2.0 do 1.8?

Wowczas efektywniejszym zabiegiem byloby zamontowanie i wiekszej "wypolerowanej" przepustnicy i walkow (co niestety troche odbiega od pierwotnego zalozenia tematu - czyt. silniki v6), ale mysle ze warto i taka kwestie takze poruszyc biorac pod wzgledy wieksza liczbe fordo-braci z rzedowkami :fcp4
qrzyh jest offline