View Single Post
Stary 18-04-2019, 10:30   #1
namase
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-11-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 33
Domyślnie ubytek płynu, temperatura na 3/4 i tryb awaryjny

Witajcie.
W moim 1.6 tdci mam specyficzne objawy usterki i usłyszałem już trzy różne diagnozy, a z racji tego, że wszyscy w mojej okolicy mają terminy pozajmowane jeszcze przez jakiś czas, szukam pomocy u Was.

Około 2 tyg temu, ledwo wyjeżdżając za miasto podskoczyła temperatura na 3/4 i auto przeszło w tryb awaryjny, tzn nie miało mocy. Oczywiście był natychmiastowy postój do ostygnięcia + sprawdzenie poziomu płynu. Było go zdecydowanie za mało. W okolicy był jakiś warsztat, więc podjechałem do gościa, który stwierdził, że nie jest to raczej wina uszczelki, bo nie ma wycieku oleju do płynu, ale za to jeśli będzie dalej tak się działo to może to być chłodnica EGR, bo płyn zmienił kolor na czarny i widział już coś takiego przy EGR w Focusie, ale starszym. Dolał płyn, kazał wracać do siebie i obserwować co się z nim dzieje.

Płynu niestety ubywało przy niewielkiej eksploatacji.

Byłem od wtedy u dwóch mechaników, którzy stwierdzili odpowiednio, że może być to uszczelka, albo pompa wody. Niestety nie mieli wolnych terminów i temat się*zawiesił.

Od tamtego czasu go obserwuję zauważyłem, że dzieje się z nim coś dziwnego, a mianowicie - po nagrzaniu płyn wręcz znika ze zbiorniczka. Dla laika, nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że mimo stygnięcia silnika poziom nie miał ochoty do tego zbiornika wrócić. Po odkręceniu korka jest około 4-5 sekund syczenia i płyt bulgocząco napływa.Przez noc zwykle poziom wracał do normy, a dla przykładu dziś rano silnik był zimny a poziom za niski, po odkręceniu uzupełnił się*do normalnego poziomu.

Dziś niestety znów powtórzyła się historia z podgrzaniem auta i odcięciem od mocy. Dodatkowo zauważyłem, że sama wskazówka temp nie zachowuje się*naturalnie - tj. długo utrzymuje się na zerowym poziomie, później skacze ponad połowę, a po jakimś czasie znów potrafi spaść*na zero, żeby po kilkunastu sekundach wrócić na połowę...

Czy miał ktoś z Was takie objawy?

Przebieg około 150 tys.

Dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowane przez namase ; 13-06-2019 o 00:41
namase jest offline   Odpowiedź z Cytatem