View Single Post
Stary 16-10-2010, 01:05   #17
rafoola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2010
Skąd: WJ
Model: Focus
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: Przeciekająca tylna lampa

Powracam do sprawy po dwóch miesiącach. Wydaje się, że skutecznie poradziłem sobie z problemem; od prawie dwóch miesięcy mam sucho w ... lampkach. Nie dziurawiłem kloszy. Wykonałem następujące czynności:
1. zdemontowałem i wysuszyłem dokładnie lampy;
2. w łożu lampy wkleiłem dodatkową uszczelkę w postaci dwurzędowej ramki obejmującej oryginalną uszczelkę piankową, zastosowałem zwykłą, rurkową uszczelkę okienną typu "P" 3mm;
3. zdeformowaną uszczelkę piankową między kloszem i oprawą, zastąpiłem, przyciętą wzdłuż, uszczelką "P", jak w p.2 (z "P" zrobiłem "O");
4. zastosowałem nakrętki motylkowe na istniejących śrubach - dopiero po ich użyciu uszczelki mogą spełnić swoją rolę.
O motylkach jest mowa w instrukcji obsługi (w opisie wymiany zarówek), lecz w rzeczywistości nie są stosowane przez fabrykę i nawet nie zostały uwzględnione w wykazie części składowych tylnych lamp - doradca serwisowy w Auto Plaza przy Popularnej (WAW) nie rozumiał o co go pytam, ale pokazał mi w programie magazynowym rozrysowaną na części lampę - motylków, ani innych nakrętek, nie ma! Skoro, jednak, Hella (producent lamp) umieścił w nich długą śrubę, to miał w tym cel.

Ostatnio edytowane przez rafoola ; 16-10-2010 o 01:08
rafoola jest offline   Odpowiedź z Cytatem