View Single Post
Stary 25-02-2017, 12:22   #1
guciolukasz123
ford::beginner
 
Avatar guciolukasz123
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-04-2015
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 17
Unhappy 1.6 tdci 109 spadki mocy DPF/ Tubro/Egr ?

Cześć wszystkim, mój tata ma focusa z 1.6 tdci 109km 2006 rok 210k przebiegu. Od pewnego czasu auto ma problem z mocą. Ogólnie jest słabsze niż powinno, i turbo czuć dopiero na poziomie 2.5 tyś obrotów. Czasem jedzie lepiej, czasem gorzej. Po podłączeniu do ds 150 wywala następujące błędy:
P2458 - czas trwania regeneracji filtra cząstek
- stały
P0488 - Sterowania polozenia przepustnicy EGR zakres pomiarowy/wydajnosc - nieciągy
P0500 - Czujnik predkosci pojazdu A
- nieciągły
P0234 - Przekroczenie maksymalnego cisnienia doladowania
- stały

Na podstawie tego co wyczytałem w sieci stawiam, że problem będzie albo w dpf, albo z czujnikiem sterowania turbiny. Bo jeżeli poziom doładowania będzie za wysoki to przechodzi w tryb awaryjny i dlatego czasem po zgaszeniu ciągnie lepiej.

Patrząc w danych rzeczywistych - poziom doładowania zmiennej geometrii to 66% na luzie więc chyba trochę wysoko? Ale nie słychać turbo więc albo ja źle to rozumiem, albo coś oszukuje.

Natomiast kiedy włączę wypalanie statyczne dpf, to z tłumika czuć gorące powietrze ale nie widać żadnego kopcenia, czy wskazuje to na zapchany dpf?

Nie znam się, mam ds150 na własny użytek - 4 auta w domu i proste rzeczy robię sam więc się przydaje, ale też nie końca umiem interpretować dane z niego.Więc za wszelkie rady będę wdzięczny. Nie chcę oddawać auta od razu do magików w mojej okolicy, bo raczej ciężko o kogoś dobrego, a żeby wymienili egr, turbo i dpf od razu i skasowali pół wartości auta też bym nie chciał. Pozdrawiam i z góry dzięki.
guciolukasz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem