Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni
View Single Post
Stary 24-09-2013, 22:49   #16
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

No cóż to znowu ja.
Znalazłem coś innego, chodzi o to, że to chyba nie do końca klima. Tak się na niej skupiłem (bo dobrze było widać objawy), że nie do końca dobrze zobaczyłem jak działa bez klimy. No i nie jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to , że jak jest na luzie i "pukne" w pedał gazu tak, żeby się lekko podniosły obroty to się podnoszą a potem obniżają poniżej poziomu z jakiego zaczęły się podnosić a dopiero wracają na pozycję startową . Wygląda to nurkowanie wskazówki obrotów jakby się dusił jakoś. Jak zrobię to samo mocno z gazem to już nie widać tego efektu.
Na samym początku po prostu jak by poszło (paliwo bądź powietrze) ale zaraz na krótką chwilę brakło po czym wróciło do normy. Też nie ma mocy na początku takiej jaka powinna być choć w porównaniu z włączoną klimą to i tak jest dobrze. Jednak podejrzewam , że autko ma tyle mocy (jest na skraju dobrego smaku) , że jak włączymy klime, która zabierze choć by troszkę mocy to już jest to odczuwalne na tyle , że traci dobry smak.

Czytałem forum no i ze spadkiem mocy na wolnych obrotach jest trochę wątków ale nie znalazłem rozwiązania. Wyczytałem, że może być brudna chłodnica ale ją już wyczyściłem i .... zero poprawy.

Może to pomoże w diagnozie ?
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem