View Single Post
Stary 24-04-2020, 13:13   #13
Dr.Foka
ford::amateur
 
Avatar Dr.Foka
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: E-g
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 1.8 QQDB 92kW
Rocznik: 2004
Postów: 7
Unhappy 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Czołem forumowicze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od pewnego czasu borykam się z dosyć upierdliwym problemem, jakim są falujące obroty na biegu jałowym, połączone z czasem występującymi drganiami. Sytuacja wygląda następująco:
  • gdy jest zimny, tuż po odpaleniu trzyma stabilnie obroty w okolicy 1200/min, wszystko chodzi normalnie.
  • po rozgrzaniu obroty spadają do ok. 750/min, ale niestety nie są stabilne. Co mam na myśli przez niestabilność? Wskazówka obrotomierza spada między 500 a 750, potem podskakuje do normalnego poziomu, raczej nie przekraczając poziomu 800/min. I tak w kółko. Poza tym, dość mocno odczuwalne są wtedy drgania na kierownicy i plastikach. Warto zaznaczyć, iż to nie występuje zawsze.
  • przy zrzucaniu na luz podczas dojeżdżania do świateł obroty potrafią spaść nawet w okolice 500-600/min, po czym wskakują na ok. 1000 i spadają do okolic 750/min. To niestety zdarza się już znacznie częściej.
Co już zostało poczynione w celu likwidacji usterki?
  1. Wyczyszczona dokładnie przepustnica
  2. Wymienione świece zapłonowe
  3. Wymieniony filtr powietrza
Wiem, że jest to dość powszechny problem Durateców (zwłaszcza w Mondeo, gdzie występuje krokowiec, którego obecności w C-Maxie nie jestem pewien). Miał ktoś podobny problem i może podzielić się potencjalnym rozwiązaniem? Chciałbym się pozbyć tego jak najszybciej, bo drażni mnie to niemiłosiernie, a poza tym nie jest raczej zbyt zdrowe dla motoru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Foka jeżdżąca ulaną foką pozdrawia!
Dr.Foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem