Temat: [Focus 1998-2004] 1.6 Dziwne skoki temperatury
View Single Post
Stary 08-02-2009, 21:18   #1
edo.zet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2009
Postów: 3
Domyślnie 1.6 Dziwne skoki temperatury

Witam Serdecznie,
Dzisiaj 3 razy na 100km przejeździe trzy razy miałem dziwne zdarzenie:
1) Po przejechaniu 10km, po odpaleniu zimnego silnika, ze stałą prędkością ok. 80-90/5bieg, z włączonym nawiewem na szybę z zewnątrz, nagle, ze środkowego położenia, wskaźnik temp. wskakuje na max. Zatrzymałem na się na poboczu, sprawdziłem stan płynu chłodzącego - ok., temp przewodu od zbiorniczka wyrównawczego do silnika, ciepły. Od zbiorniczka do chłodnicy - chłodny.
Po włączeniu silnika wskaźnik temp. bez żadnej zmiany w środkowym położeniu przez pozostałe 40km.
2) Powrót - auto stało 3h, odpaliłem, przejechałem 10km i bach, to samo i max temp. Zgasiłem, zapaliłem silnik i wskaźnik już na środku z powrotem.
3) Jakiś czas później, podczas wyprzedzania, przy ok. 4-5tys. obrotów wskaźnik nagle leci do góry, po czym po chwili opada i już stale jest w położeniu środkowym.

Podczas dalszej drogi testowałem różne opcje - zamknięty/otwarty obieg, klima, jazda 2-3 min na wysokich obrotach (5-6tys.) i wskazówka już nie drgnęła - cały czas środek.

Pacjent: Ford Focus 1.6 Zetec benzyna kombi, 2001r. (przed liftingiem), 104kkm.
Jakieś 300km/2 tyg. temu wymiana płynu chłodzenia, paska rozrządu, oleju, płynu hamulcowego, przewodów WN i świec, paska wieloklinowego, wszystkich filtrów.
Auto trochę przez ten czas stało, bo miałem służbowe wyjazdy).

Co robić? Termostat? Dzisiaj mokro - jakieś zwarcie? Do mechanika czy elektryka? Pomożecie?

--
Pozdrawiam
Michał

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 20-07-2015 o 13:03
edo.zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem