View Single Post
Stary 01-02-2023, 18:59   #6
Stefanski
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 09-08-2022
Skąd: Białystok
Model: Transit Connect
Silnik: 1.5 TDCi EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.5 TDCi EcoBlue Błąd U029D lost communication with nitrogen oxides (NOx) sensor

Cytat:
Napisał Jagoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mieliście Panowie pełny zbiornik AdBlue, gdy to wyskoczyło?

PS. Jak i gdzie można wyłączyć całkowicie AdBlue i czy komputer w aucie potem nie głupieje przy dopalaniu DPF?

Pozdrawiam
Ja nie miałem pełnego w momencie jak pojawiła się kontrolka check engine, ale zalałem AdBlue dzisiaj do pełna i raczej nie ma to powiązania. AdBlue z tego co wiem programowo wyłączy każdy tuner, a czy będzie to miało jakiś wpływ na DPF, czy nie po prostu nie wiem.

Bump: Natomiast co do czujnika NOx to na tą chwilę wciąż nie wymieniłem go, bo wyczytałem że te czujniki potrafią ruszyć po przegonieniu auta na autostradzie przy wyższych obrotach. Tak więc zrobiłem 50km z prędkością 140km/h na 4-tym biegu. Efekt jest taki, że check engine od kilkudziesięciu kilometrów po skasowaniu nie wyskoczył ponownie.

Mam podgląd na parametry z czujnika na żywo w programie diagnostycznym i czasami ma on poprawne odczyty, a czasami zawiesza się na minimalnym, lub maksymalnym odczycie. Poobserwuję to jeszcze i zdecyduję co z tym robić dalej.
Stefanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem