Temat: [Edge 2015- ] Wymiana siedzeń USA na EU
View Single Post
Stary 13-04-2020, 13:50   #22
volarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford EDGE 2.0 Ecoboost 4x4 "SPORTstyle"
Silnik: 2.0 Ecoboost 245KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana siedzeń USA na EU

Jako ze zacząłem ten wątek to wypowiem się co ostatecznie zrobiłem ja.

Jestem estetą i skóry z wersji SEL mi bardzo nie leżały, zapragnąłem wymienić komplet foteli na te od Sporta (z alkantarą). Obleciałem z 3 warsztaty we Wrocku które znam i którym takie wyzwania nie powinny być straszne. Okazało się że jak zwykle tedi_k miał rację. Wszystko jest do zrobienia ale to kwestia kosztów i chęci. Ja w pewnym momencie stwierdziłem że nie jestem wstanie ponieść takich kosztów.

Okazało się że najbanalniejsze rozwiązanie każdy z Was możne przeprowadzić sam w garażu - po prostu przełożenie tapicerki.
Ja tak zrobiłem, bo już zakupiony miałem komplet foteli od Sporta z wersji europejskiej.
Oczywiście funkcjonalność foteli się nie poprawiła, nadal mam tylko grzane przednich foteli, i elektrykę u kierowcy, ale wizualnie i w dotyku to klasa wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z fotelami przednimi nie było większych problemów, siedzisko jest nieco problematyczne ale do ogarnięcia (ja pościągałem zdjęcia z netu samych poszyć już ściągniętych od EDGE i Mondeo i rozkminiałem jak to najlepiej pościągać). Problematyczna oczywiście będzie tylna kanapa i tylne oparcie (ale tą zawsze można oddać do tapicera i powiedzieć aby tylko zamienił Wam tapicerki i sprytnie ukrył szycia).

Poniesione koszty:
- zakup kompletu foteli od Sporta (stan świetny): 2000 zł
- praca tapicera na zamiana tyłu: 400 zł
- sprzedaż kompletu foteli z zamienioną tapicerką na alle..drogo: -1550 zł
RAZEM: 850 zł (koszt całkowitej zamiany)
+ oczywiście mój czas na demontaż i montaż i rozkminy, ale to w sumie była zabawa wiec nie liczę. Cały proces trwał tydzień, a szukanie rozwiązania prawie 2 miechy.

Moim zdaniem to najprostszy i najtańszy sposób wymiany (nie foteli a tapicerki), jeżeli ktoś jest w stanie przeżyć, że nie będzie miał pełnej funkcjonalności foteli z wyższych wersji.
volarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem