View Single Post
Stary 19-08-2011, 23:54   #22
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli mniej więcej tak, jak po porządnym woskowaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. raczej mniej niż więcej... jak przetestujesz to sam dojdziesz do wniosku, że bez glinki ani rusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lukas1986 co do glinki to Łodzi jej nie dostaniesz na chwilę obecną. Powiedz mi ile jej potrzebujesz to może coś zaradzę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 50g powinno starczyć na 2, max 3 użycia. Chyba, że auto jest strasznie uwalone to po 1 razie nadaje się do wywalenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając jeszcze do jej zastosowania. Przy pierwszym glinkowaniu najlepiej postępować tak jak z myciem, czyli od góry (tam gdzie mniej syfu) do dołu (tam gdzie mamy go najwięcej), przy drugim od drzwi w dół. Auto tak jak wspomniałem najlepiej glinkować co sezon, ja robię tak że po zimie od drzwi w dół, a pod koniec lata całość.

Co do szamponu, jeżeli już się bawicie w woskowanie to polecam jednak kupić coś lepszego. Kiepski szampon zmywa wosk, dobry szampon jest neutralny albo nieco go wzmacnia. Od siebie mogę polecić VALETPRO POSEIDON CARNAUBA WASH 5L - cena co prawda to aż 120zł ale starczy on wam na dłuuuugo i wzmacnia nieco nałożone warstwy wosku.

Co do ręcznika to tak jak wspomniałem wcześniej FLUFFY DRYER 90X60CM 32zł, a jak ktoś chce wypas to polecam Chemical Guys Woolly Mammoth tyle że jego cena to już 120zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najlepsze połączenie to jeden duży do ogarnięcia większych elementów + jeden mały np. Chemical Guys Super Towel jako wspomagacz tego co nie wsiąkło w pierwszy. Niektórzy (w tym ja) używają też ręczników waflowych (dobre ma użytkownik allegro temachem 29zł zółty wafel, Fluffiego też obecnie posiada na stanie) które idą na pierwszy ogień, później duża fibra i na koniec maleństwo do poprawek. Pamiętajcie, że ręcznik musi być z dobrej jakościowo mikrofibry, musi dobrze chłonąć wodę i by dość gruby by pozostały brud mógł w niego wniknąć.

Co do Grit Guarda (GG) to można go wykonać samemu np. w obi na ogrodowym są sadzonki do cebulek w kratkę, do tego wycinamy dwa plastry plastiku, robimy z nich krzyż i łączymy domowym sposobem z sadzonką, jak pływa to dociążamy np. ciężarkami do spławika albo innym wynalazkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli natomiast chodzi o wosk, to lepiej kupić go raz a dobrze. Bardzo dobre i stosunkowo tanie są Coli 476 i FINISH KARE 1000P HI-TEMP. Nadają ładnego blasku, są dość uniwersalne jeżeli chodzi o kolor i uchodzą za jedne z trwalszych.
Wiadomo, jeżeli ktoś chce sobie pozwolić na więcej to zawsze można dobrać wosk do danego koloru auta, różne efekty dają tzw. sealanty (woski syntetyczne) a inne woski naturalne, podobnie jest z trwałością....

lukas1986 jeżeli już kupisz dobry wosk to uwierz mi, starczy ci na kilka lat, wiec warto dołożyć (ja puszkę Coli 476 mam już 3 lata), jeżeli natomiast szkoda ci kasy to zawsze można kupić próbki, 1 próbka powinna zazwyczaj starczyć na co najmniej 2 woskowania (są wyjątki które staczają i na 5-6).
Niestety z próbkami ostatnio ciężko (mówiąc dosłownie sklepy powoli wycofują się z handlu próbkami) i najłatwiej je kupić od kogoś kto kupił duża paczkę. Jak chcesz to mogę ci odsprzedać 1000p na kilka woskowań, Coli niestety już mam dość mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale się rozpisałem... xD

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 21-08-2011 o 21:16
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem