View Single Post
Stary 10-01-2020, 10:42   #1
wiktor277
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 10-01-2020
Skąd: Jawor
Model: fusion
Silnik: 1.4 dutatec
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym

Witam

Posiadam Forda fusion z silnikiem 1.4 duratec 80 km. ostatnio mialem problem z zasycaniem lewego powietrza przez pekniety waz odmy. waz wymienilem i niby wszystko jest ok ale sonda lambda na jalowym pokazuje ze mieszanka jest troche za bogata. (nin napiecie to ok 0.3. tzn oscyluje normalnie ale w gornym przedziale. W trakcie jazdy oscyluje normalnie 0.1 -0.9 v. Obroty na jalowym trzyma idealnie 750 +-5rpm. Ltft na jalowych +7-8% czyli jakby na granicy normy po dodaniu gazy spada. Otwarcie przepustnicy na jalowym przy wylaczonych swiatlach, wentylacji itp. 5%-5.5 %. Cisnienie w kolektorze dolotowym ok 4.4psi. I tu moje pytanie jesli ktos ma taki silnik czy moglby napisac jaki procent ma otwarcia przepustnicy na jalowym przy 750 rpm i wylaczonych odbiornikach pradu i cisnienie w kolektorze dolotowym. Bo zastanawiam sie czy moze jeszcze mam jakas nieszczelnosc w dolocie czy moze lambga jest juz stara i zle pokacuje. Jak mialem pekniety wezyk odmy to otwarcie przepustnicy bylo 1% po wymianie wzroslo do 5% ale wciaz wydaje mi sie to za malo.. Niestety w necie nie mozna znalezc info jakie powinny byc w miare prawidlowe wartosci. Jesli ktos ma taki sprawny silnik nawet w fiescie czy focusie i ma mozliwisc odczytania parametrow prosze o pomoc.
wiktor277 jest offline   Odpowiedź z Cytatem