View Single Post
Stary 19-08-2019, 18:16   #122
hildek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2016
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodano: 2016-08-28 20:29

Podam teraz info o trwalosci w/w naprawy na przykladzie mojego mondeo. Od czasu naprawy w 2011 auto przejechalo ok 100 tys km. Auto eksplatowane w 90% w ruchu miejskim, ok 20 tys przejechalem w ciagu ok 10 miesiecy po autostradzie, dziennie musialem dojezdzac ok 60 km w jedna strone. Auto jezdzi tylko i wylacznie na benzynie, nigdy nie widzialo LPG.

Auto obecnie sporadycznie uzytkowane, ale ostatnio cos zaczelo klekotac na wolnych obrotach, obwstawilem w ciemno klapki, zamowilem nowe i rozebralem dzisiaj kolektor. I ku mojemu zdziwieniu klapki nie maja zadnych oznak zuzycia. Wygladaja jak nowe. Rowniez po wyjeciu nie rozsypaly sie w rekach jak fabryczne ktore wymienilem w 2011, wymienilem na nowe, skoro zamowilem to nie wrzuce nowych do szafy, niech beda nowe profilaktycznie. Co do preta na ktorym siedza, rowniez zero oznak zuzycia, tak jak wygladal w 2011 tak samo wygladal dzisiaj.

Reasumując na przykladzie mojego auta, naprawa sprawdza sie w 100%, nowe klapki sa trwale i nie zuzywaja sie.
Dodawałeś tulejki prowadzące w kolektor, czy wymieniłeś same klapki i przejechały 100tyś bez zużycia?
hildek jest offline   Odpowiedź z Cytatem