Temat: [Kuga 2008-2012] Zabezpieczenie antykorozyjne
View Single Post
Stary 02-03-2014, 15:06   #3
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne

Cytat:
Napisał b@rth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie rdza pojawila sie w nieoczekiwanym miejscu... nad tylnymi drzwiami po obu stronach, w miejscy gdzie uszczelka styka sie z buda... Patrzac z boku to od tylu auta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przykre, że Ford wypuszcza fajny, w miarę niezwodny mechanicznie model, a spod lakieru znów ruda wyłazi.
Będziesz to robił?

Opis nowej Kugi:
Cytat:
ZABEZPIECZENIE ANTYKOROZYJNE
Wieloetapowy kompleksowy proces zabezpieczenia antykorozyjnego i lakierowania, obejmujący
m.in. cynkowanie wszystkich blach stalowych zewnętrznego poszycia nadwozia,
fosforanowanie, lakierowanie z warstwami podkładu, w tym powłokami nakładanymi
galwanicznie, oraz warstwami lakieru bazowego i wierzchniego bezbarwnego, zabezpieczenie
profili zamkniętych woskiem wtryskiwanym na gorąco, zabezpieczenie spodu nadwozia za
pomocą powłoki PCV, dodatkowe zabezpieczenie powłoki antykorozyjnej przed odpryskami po
uderzeniach kamyków. Szczególnie staranne zabezpieczenie krawędzi preparatem
antykorozyjnym i grubą, szczelną powłoką PCV. Przednie nadkola z tworzywa sztucznego, tylne nadkola z materiału na bazie włókien tekstylnych. Nakładki zabezpieczające po wewnętrznej
stronie progów drzwi.
Jak jest tak dobrze, to dlaczego potem jest tak źle i jaką metodą ten ocynk jest nakładany?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest naprawdę PCV na podwoziu? Słyszałem, że goła blacha siknięta jakimś preparatem cynkowym, grunt i matowy lakier.

Właśnie mam taki dylemat, jak to zabezpieczenie wygląda. Myślę nad tym, czy przy odbiorze nie umyć podwozia (po podróży morskiej Hiszpania-Holandia), nie osuszyć chemicznie i nie przesmarować grubo jakimś eko-smarem lub innym woskiem niektórych miejsc. Docelowo 2 razy w roku - wiosną i jesienią. Tylko nie wiem których właśnie, bo nic nie piszecie i nie wrzucacie fotexówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem