Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.8 tdci nie odpala za pierwszym razem
View Single Post
Stary 05-09-2019, 17:47   #24
lukas156
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2018
Model: MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: 1,8TDCI, nie odpala za pierwszym razem

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwroc uwage, czy w momencie kiedy sa problemy z odpaleniem, rozrusznik nie kreci sie nieco wolniej.
Doraznie mozna sprawdzic i przeczyscic styki plusa na rozrusznik i kabel masowy skrzyni biegow.
Jednak ja bym sie sklanial do sprawdzenia czy paliwo sie nie cofa. Mozesz rowniez zalozyc zawor przeciwzwrotny miedzy filtrem paliwa a pompa CR. Wyjdzie na to samo co zabawa z instalowaniem przezroczystego przewodu paliwa.
Czy ostatnio byl zmieniany filtr paliwa i czy przed ewentualna wymiana byly opisane przez Ciebie objawy z odpalaniem?
Dzięki za rady, od 3 dni samochód odpala za pierwszym razem.
Filtr był zmieniany 2 razy w przeciągu ostatnich 2 miesięcy.
Problemy pojawiły się po około 3 tygodniach od pierwszej wymiany, ( w tym czasie samochód sporo stał mało nim jeździłem)
Po tygodniowym posotju u mechanika i diagnozie niemal wszystkiego wyszło iż poprzedni mechanik przy zakładaniu filtra uszkodził uszczelkę.

Po ponownej wymianie przez kilka dni było to samo, teraz natomiast odpala tak jak powinien już 3 dzień z rzędu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję iż to koniec problemów zobaczymy jak będzie dalej.
lukas156 jest offline   Odpowiedź z Cytatem