View Single Post
Stary 12-07-2017, 10:46   #5
Bosman71
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wskażnik temperatury płynu idzie bardzo szybko dlatego, aby kierowca, laik, myslał że w 2 minuty nagrzał już silnik, i może jechać.
W zamierzchłych czasach była taka polityka, uruchamiamy, nagrzewamy silnik, dopiero jedziemy, ale od czasów sztucznie wywołanego kryzysu paliwowego,od dziesiecioleci, instrukcje mówiły, odpalamy, ruszamy, w czasie jazdy sie nagrzeje, i to szybciej niż na postoju, i w pedał, ile sie da, albo ile trzeba.
I właśnie to zwróciło moją uwagę bo ostatnio benzyną jeździłem chyba z 8 lat temu wiec było to dla mnie zdziwienie. Ale dzięki za wytłumaczenie, że ta wskazówka ma niewiele wspólnego z tym co się dzieje naprawdę. Popatrze sobie w ELMie jak to wygląda dokładniej.
__________________
Obecnie: S-Max Titanium S 2.2 TDCi 200KM Panther Black oraz [MK3] Focus 1.6 EcoBoost 150KM Panther Black Były: [MK4] Mondeo 1.8 TDCi 125KM SilverX Policyjny Granat oraz [MK2] Focus 2.0 TDCi 136KM (Trend) Piękny Niebieski
Bosman71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem