View Single Post
Stary 16-03-2020, 20:55   #74
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

@mariusza -słuszna uwaga - korzystałem ze swoich zapisków i zapomniałem o kwestii wynikających ze schematów różnic w połączeniach elektrycznych silniczka poziomowania reflektorów ksenonowych i halogenowych.
Jak się wcześniej na tym głębiej zastanawiałem to uznałem, że na schematach jest błąd ponieważ wynika z nich także, że zasilanie silniczka przy ksenonach jest przez pin 13 zaś przy halogenach przez pin 1. Mimo tego po podpięciu ksenonów 25W przez instalację dla zwykłych reflektorów halogenowych, bez przekładnia przewodów zasilania i sterowania, silniczek działa i da się ustawić manualnie. Co więcej, wychodząc z tego założenia u siebie próbowałem już przepiąć przewód sterujący z włącznika świateł do wspomnianego pinu C1-17 HCM i wówczas po włączeniu zapłonu i świateł wykonywały one ruch góra-dół.
Faktem jest, że nie sprawdzałem wtedy czy dalej był błąd dot. awarii silniczków poziomowania, bo mi i tak wyrzucało informację o awarii świateł więc wróciłem do połączenia z manualną regulacją. Ale w tych okolicznościach, stwierdzenie, że schemat dla wersji HID jest prawidłowy, musiałoby oznaczać, że zasilanie silniczka w reflektorach ksenonowych może się odbywać przez pin 1 lub 13 (we wtyczce przewody nie są zwarte ale może mostek jest wewnątrz reflektora) oraz, że silniczek ma wyjścia do sterowania manualnego przez pin 3 i autopoziomowania przez pin 14 (albo te połączenia są zwarte wewnątrz reflektora).
Generalnie wszystko jest do sprawdzenia, bo piny we wtyczce reflektora można szybko poprzekładać (mają ten sam rozmiar). Tak czy inaczej na pewno nie ma sensu ciągnąć przewodu z HCM do silniczka reflektorów bo można wykorzystać przewód do włącznika świateł.

EDIT: @GizmoMDG teraz dopiero przeczytałem Twój post #73- tak na Twoim miejscu rozłączyłbym przewód z pin 6 we włączniku świateł (nie piszę o wtyczce reflektora bo to rzeczywiście plus do doświetlania zakrętów). Jeżeli dalej będzie wywalało błąd to ten przewód co masz pomiędzy C1-17 przy HCM a pinem 14 we wtyczce reflektora przepiąłbym do pinu 3. I będzie wiadomo co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 16-03-2020 o 21:14
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem