View Single Post
Stary 25-02-2020, 20:01   #6
petey707
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-02-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora z modułem automatycznego odcięcia zasilania pod stacyjk

Cytat:
Napisał abgar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogrom pracy zainwestowany przez autora oraz fototutek wzbudza szacunek.
Jako były instalator ( 10 lat ) autoalarmów i różnej innej elektroniki pozwolę sobie zauważyć:
Nie widzę sensu tak rozbudowanego zasilania z modułem odcinania i grzebaniem przy stacyjce wraz z rozbieraniem kolumny kierownicy. Kamerki pobierają minimalną ilość prądu. Moduł odcinania jest zwyczajnie zbędny. Wystarczy podłączyć zasilanie kamerki gdziekolwiek jest + "po stacyjce ".
Najbezpieczniejszym miejscem jest gniazdo zapalniczki. Można podłączyć wtyk zasilania zamiast zapalniczki lub podpiąc sie od spodu pod gniazdko.
Ja w poprzednim Galaxy podłączyłem zasilanie pod przedni moduł oświetlenia kabiny. Jest tam + "po stacyjce" do lusterka fotochromatycznego i czujnika deszczu. Dzięki temu też uniknąłem ciągania kabla w słupkach. Rzecz jasna nie każdy samochód tak ma.
Witam kolegów i dziękuję za komentarze. Może opiszę tutaj swój problem i wyedytuję post. Postawiłem na odcięcie zasilania, ponieważ mało jeżdżę autem. Raz na tydzień lub dwa. Więc akumulator nie ma jak się doładowywać. Kamerka pod stałym zasilaniem niby powinna się przełączać w tryb parkingowy ale słabo jej to wychodzi. Tryb parkingowy nagrywa poklatkowo więc dzięki temu na karcie 128GB mogę zapisać 12 dni postoju. Daje mi to czas gdybym zobaczył uszkodzenie auta np tydzień po uszkodzeniu.

Faktycznie może pośpieszyłem się z tym cięciem przewodów od stacyjki i powinienem podłączyć się do bezpieczników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Człek uczy się całe życie i teraz na pewno skorzystam z rady o bezpiecznikach czy tez innej instalacji niż wiązka stacyjki.

Ostatnio edytowane przez petey707 ; 25-02-2020 o 20:08
petey707 jest offline   Odpowiedź z Cytatem