Temat: [Focus 2011-2014] światła do jazdy dziennej po montażu
View Single Post
Stary 05-11-2023, 15:31   #647
Jakubmk3
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 08-09-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Światła skandynawskie - zamiast mijania, chce pozycje

Witam
Przeszukałem trochę tematów na forum aczkolwiek nie znalazłem wprost czy da się tak zrobić..

Focus mk3 2014 (2011-2014) aktualnie światła w pozycji 0 po zapłonie się załączają..
Generalnie domyślam się, że ustawione są światła skandynawskie - świecą słabiej niż po przełączeniu w pozycję świateł mijania

Czy ktoś próbował już zrobić taki zabieg, żeby przy włączniku świateł BEZ trybu AUTO
(0, pozycje, mijania)
Aby uzyskać taki efekt, że na 0 i pozycje samochód po zapłonie aktywował światła pozycyjne, a światła mijania odpalać dopiero po przekręceniu włącznika na tryb świateł mijania

Mam u siebie dołożony pasek LED w przednie reflektory, podczas jazdy w dzień przełączam światła z pozycji mijania na światła pozycyjne

Można w forscanie ustawić opcję tak aby po zapłonie na pozycji włącznika 0 odpalały się automatycznie światła pozycyjne zamiast mijania skandynawskich ?
Analogicznie po zgaszeniu aby te pozycje gasły od razu
(Przy takim zabiegu jeżdżąc w dzień nie świeciły by się bez sensu światła mijania, aktualnie przy światłach mijania świeci również pasek ledowy) więc nie musiał bym za każdym razem przestawiać włącznika na pozycje, tylko wieczorem/w deszczu/ po zmroku przełączał bym z pozycji 0 na pozycje światła mijania

Obejrzałem parę filmów na yt jak ktoś zmienia tryb skandynawski na włączony lub wyłączony ale nie widziałem tam opcji takiej jak chce uzyskać

Pozdrawiam
Jakubmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem