View Single Post
Stary 03-02-2013, 17:15   #6
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Lotos optima - jakość ropy

Akurat nie obwiniałbym paliw typu premium za awarie układów wtryskowych.
Generalnie to jakość ropy zwykłej czy niezwykłej jest różna. Czasami można wlać takie dziadostwo że głowa mała.

Mój znajomy do mondeo TDCI 130PS lał wyłącznie zwykłą ropę na dużych , markowych stacjach. Niedawno wymieniał wtryski. Jak dowiedziałem się o awarii byłem bardzo zdziwiony gdyż miesiąc wcześniej jechałem tym autem i chodził jak nowy. Nawet o puszczeniu dymka mowy nie było.
Jak się okazało wtryski padły przez paliwo.
Pojechał na stację się użerać. Ale nic nie wskórał. Oni mają próbki i badania. U nich paliwo jest ok.

Kolejny przykład. Tym razem ON premium. Do warsztatu przyjechał starszy , poważny facet. Diagnoza wtryski do regeneracji. Standardowo przy takiej operacji wymiana filtra paliwa , czyszczenie układu paliwowego oraz baku. A no właśnie. W baku był taki szlam i tłusta mazia ze facet był zszokowany.
Zarzekał się że tankował te droższą ropę tylko na markowych stacjach typu BP , Shell Orlen.

Również słyszałem że Polska ropa ma zbyt małe właściwości smarne. Ale nie potrafię obiektywnie stwierdzić czy tak faktycznie jest. Ja na szczęście nie mam takich problemów.
W lepszej sytuacji są właściciele starszych diesli na pompach wtryskowych.

Gdybym miał jeszcze starszego diesla takiego co mógł śmigać na oleju rzepakowym to chyba tankowałbym w Biedronce , Tesco itp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem