View Single Post
Stary 13-12-2015, 22:31   #1506
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dziś miałem chyba rekordowo niskie spalanie na trasie :
250 km trasy, w tym ekspresówka Wwa-Radom , jazda przepisowa + 10 km/h .

Spalanie... 5.2L wg komputera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2.0 180KM TDCI.

I tu jedna uwaga : dziś zwróciłem uwagę na przekłamanie licznika - zawsze myślałem, że cyfrowe zegary sprawiają, że różnica jest bardzo mała - a tu przy 100km/h ustawione na tempomacie miałem 95km/h według nawigacji. Teren płaski.

Czasem te 5km/h różnicy miałem nawet przy 60km/h ...

A co do moich problemów z klapą bagażnika - kiedyś klapa podnosiła się sama raz na kilka zamknięć. Teraz otwiera się sama za każdym razem - nagrywam film i jadę do ASO.

Dziś się wkurzyłem , i gdy znowu sama zaczęła się otwierać, w najniższym położeniu przytrzymałem ją na siłę. Przestała iść do góry, auto się zamknęło. A bagażnik otwarty...

Jak ktoś nie pamięta o co chodzi - mam elektryczną klapę. Otwiera się bez problemu, za to przy zamykaniu schodzi do samego dołu, tylko zamiast się zamknąć , sama idzie do góry, po czym zostaje w najwyższym położeniu, i już nie da się jej zamknąć przyciskiem, tylko trzeba ręcznie.

Wie ktoś może, czy jeżeli serwis nie będzie potrafił tego naprawić, to mogę się czegoś od nich domagać ? Czy skoro niczego nie zgłosiłem przy odbiorze auta, to już po ptakach ?
  Odpowiedź z Cytatem