View Single Post
Stary 14-04-2021, 22:20   #1
Dziadol
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Cool Usuwanie nieprzyjemnego zapachu po palaczu , papierosach

Witam wszystkich.
Niedługo zabieram się za usuwanie nieprzyjemnego 'zapachu' po papierosach ze swojego auta. Zakupiłem do tego celu wiele środków do pielęgnacji takich jak : k2 klima doctor, k2 klima fresh, k2 nuta do szyb, k2 letan do skóry komplet, k2 fox antypara, k2 bono czernidło do gumy i plastiku, k2 APC strong, k2 tapis do tapicerki, k2 sil do uszczelek, k2 scepter pro szczota do felg, k2 moli mikrofibry, benzyna ekstrakcyjna, w5 kokpit spray, w5 do felg miękka szczotka do skóry, k2 atomizer APC. Dodam że kupiłem takie kosmetyki bo nie rujnują budżetu domowego, a za wszystko zapłaciłem 185 zł, najwyżej włożę więcej pracy a przy okazji sprawdzę co działa i opiszę wam może ktoś skorzystaj z uwag.

I tutaj pojawiają się moje pytania odnośnie domowego detailingu, na co zwracać uwagę przy tego typu pracach żeby czegoś nie spier...
Wyczytałem już żeby podsufitke prawie na sucho robić bo inaczej może być niebezpiecznie i się odklejać, lub bomble się robić pod podsufitką.
Przegrzebałem forum czy można normalnie odpiąć fotele czy trzeba najpierw akumulator odpinać tak żeby było bezpiecznie dla poduszek powietrznych i tu informacje są sprzeczne jedni piszą odpinaj aku Czekaj 10 min i wtedy dopiero a inni że można od razu jednak nikt swojej odpowiedzi nie umotywował do tej pory żadnymi informacjami czy dowodami dlaczego akurat tak a nie inaczej, więc dalej nie wiadomo.
Czy są jeszcze jakieś inne 'newralgiczne' elementy na które trzeba zwracać uwagę? Moje auto to s max mk1 2008r

Mam zamiar wyciągnąć fotele wyprać tapicerke, skórzane fotele umyć i zaimpregnować, wyczyścić podsufitke, reszta apc i pędzelek, serwis klimy czyszczenie parownika, wymiana filtrów, ozonowanie. W kolejnych postach relacja z prac.
Wszelkie rzeczowe komentarze mile widziane, pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 43494344_l.jpg (31.1 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 43494336_l.jpg (40.0 KB, 38 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 43494734_l.jpg (85.2 KB, 38 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20210407-WA0009.jpg (98.6 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG-20210407-WA0008.jpg (97.4 KB, 29 wyświetleń)
Dziadol jest offline   Odpowiedź z Cytatem