View Single Post
Stary 10-04-2019, 09:26   #63
aleksander_a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Witam serdecznie wszystkich.

Odświeżam temat, gdyż niepokoją mnie dźwięki dochodzące z silnika - 1.5 EB.
Co ciekawe, nie jest to stała sytuacja i opiszę poniżej okoliczności w jakich zaobserwowałem to zachowanie (dodam tylko że autko mam od tygodnia):

- po dłuższym postoju, po odpaleniu silnika i ruszeniu, po przejechaniu kilkudziesięciu/kilkuset metrów i zwalnianiu, jak prędkość spadnie poniżej 20 km/h i nie ma wrzuconego biegu, pojawia się takie klekotanie w tle (dochodzi ono z tyłu silnika, bliżej kabiny od strony kierowcy) - słychać to na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=ImvgBJIazks
- po zatrzymaniu się jest to również słyszalne i nawet mając włączoną muzykę na 5-6 stopień głośności, cały czas to słychać
- trwa to do mniej więcej 10 minuty jazdy - efekt później już nie występuje, da się go tylko czasem usłyszeć przez chwilę przy zwalnianiu - jak na tym filmie (ok. 4-5 sekundy filmu) - https://www.youtube.com/watch?v=iqQYjS76B4k

Nie jest to dźwięk 'pyrkania' jaki jest charakterystyczny dla tego silnika jak jest zimny - efekt ten nie występuje wcale, jak odpalę samochód po dłuższym postoju i nie ruszając się z miejsca go rozgrzeję - dopiero jak ruszam i zaczynam zwalniać celem zatrzymania się, pojawia się takie terkotanie.

Niepokoi mnie to i jest niezmiernie wkurzające - autko ma raptem 21k przejechane a brzmi jakby już coś z silnikiem się działo. Całe szczęście jest jeszcze na gwarancji, więc w razie czego mogę oddać do serwisu, tylko znając serwisy ASO, obawiam się, że dla nich będzie wszystko OK i nie będą nic słyszeć - według mnie takich odgłosów nie powinno być przy takim przebiegu.

Byłbym wdzięczny za informacje, czy ktoś spotkał się z czymś podobnym oraz sugestie co może takie objawy powodować.
Żadnych błędów komputer nie zgłasza.

Dziękuję i pozdrawiam
Aleksander

ps. filmy proszę słuchać na pełnej głośności

Ostatnio edytowane przez aleksander_a ; 10-04-2019 o 09:29 Powód: dodanie PS.
aleksander_a jest offline   Odpowiedź z Cytatem