View Single Post
Stary 01-07-2012, 12:43   #54
Miras.
ford::average
 
Avatar Miras.
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: ze wsi
Model: Van
Silnik: Etylina
Rocznik: Automat
Postów: 138
Domyślnie

To ja się dorzucę z materiałami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odłączyłem klemę masową od aku.
Opróżniłem układ chłodzenia korkiem spustowym w chłodnicy.
Odłączyłem przewody wodne z nagrzewnicy od strony silnika (fot.1)

1.jpg

Zdemontowałem 4 zaślepki śrub mocujących kokpit (fot.2)

2.jpg

Zdemontowałem osłonę drążka zmiany biegów (mocowanie na wcisk).
Odkręciłem tunel środkowy : 4 x nakrętka (klucz 10) 1 x wkręt (krzyżowy).
Odłączyłem przełącznik opuszczanych szyb oraz otwierania dachu/cabrio (fot.3)

3.jpg

Zdemontowałem radioodtwarzacz, kieszeń pod radiem. Zdemontowałem popielniczkę oraz złącze zapalniczki zamontowane do konsoli zaraz pod radiem.
Zdemontowałem dolną i górną osłonę kolumny kierowniczej (6 x wkręt TORX 20).
Zdemontowałem poduszkę kierowcy (2 x wkręt na klucz 5,5 - czasami występuje torx). Odłączyłem przewód poduszki. Odkręciłem kierownicę (klucz 16).
Zdemontowałem przełącznik zespolony (wkręt na krzyżak - od góry).
Odkręciłem dwa wkręty (krzyżak) mocujące konsolę licznika, wyjąłem pokrętła nawiewu i zdjąłem konsolę mocowaną na wcisk. (fot.4)

4.jpg

Odłączyłem przewody od zegarka, podświetlania pokręteł nawiewu, włącznik halogenów oraz grzania szyb i wyciągnąłem konsolę (fot.5).

5.jpg

Odłączyłem dwa wtyki od poduchy pasażera.
Odkręciłem włącznik z lampką schowka (fot.6)

6.jpg

Odkręciłem licznik (4 x wkręt na krzyżak) (fot.7)

7.jpg

Odłączyłem linkę prędkościomierza oraz dwie wtyczki i wyciągnąłem licznik (fot.8 )

8.jpg

Odłączyłem przełącznik dmuchawy i odkręciłem panel nawiewu (2x wkręt na krzyżak) (fot.9)

9.jpg

Odkręciłem śruby mocujące kokpit (10 x TORX-30). Odciąłem opaski mocujące instalację do konsoli. (fot.10)

10.jpg

Zdemontowałem konsolę.
Odkręciłem metalową osłonę zespołu nagrzewnicy (4 x nakrętka klucz 13) (fot.11)

11.jpg

Odkręciłem nakrętki mocujące zespół nagrzewnicy (2 x nakrętka klucz 13) (fot.12)

12.jpg

Zdemontowałem przewody nawiewowe po prawej stronie i wyciągnąłem zespół nagrzewnicy.


Przy okazji podczas montażu, posmarowałem wszelkie plastikowe powierzchnie stykowe - wazeliną (mój ulubiony środek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) . Szczególnie przyłożyłem się do konsoli licznika, która to trzeszczała najmocniej (fot.13).

13.jpg

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 01-07-2012 o 22:21
Miras. jest offline   Odpowiedź z Cytatem