Temat: [C-MAX 2010-2015] Awarie i usterki
View Single Post
Stary 24-03-2017, 12:33   #285
cubacuba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford C-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Chciałbym prosić o poradę w sprawie automatycznej skrzyni biegów w Fordzie C-Maxie 2011 r. 2.0 116 KM. Przebieg 169.000 km.

Otóż ostatnio 3-krotnie na zimnym silniku skrzynia miała problem ze zmianą biegu z 1 na 2. Obroty w granicach 3-4 tys. i nic. Odpuszczałem gaz, przejechałem kilkaset metrów i biegi działały już normalnie. W czasie jazdy na wyższych biegach nie ma problemu ze zmianą, ale czasem zdarzają się lekkie szarpnięcia. Czasami też przy ruszaniu zdarza się szarpnięcie, zwłaszcza jeśli nacisnę gaz mniej delikatnie (ale nie, żebym chciał palić gumy w automacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
To jest mój pierwszy automat, ale objawy wydały mi się niepokojące, więc chcę dmuchać na zimne, bo wiadomo - naprawa automatu kosztuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojechałem do ASO, majster się przejechał, powiedział, że rzeczywiście, nie ma jeszcze dramatu, ale skrzynia nie chodzi tak, jak powinna. Zaproponował wymianę oleju, filtra, aktualizację sterownika i adaptację skrzyni. Ale wg niego, pomaga to w 50% wypadków. Jak nie pomoże, konieczna wymiana skrzyni. W ASO komplet jakieś 16k. Dodam, że nie wiem, kiedy był wymieniany olej w skrzyni, bo ja dotychczas nie wymieniałem. Od zakupu autem zrobiłem 9.000 km, poprzedniego właściciela nie znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmawiałem z kilkoma serwisami skrzyń automatycznych (nie ASO), wszyscy mówią to samo: typowe objawy w skrzyni Powershift przy tym przebiegu, skrzynia nadaje się do remontu - plus minus 6,5k, a wymiana oleju i filtra bez remontu nic nie da.

Może ktoś z Was miał taki problem? Zastanawiam się, czy najpierw wymienić olej, filtr, sterowniki itd. i zobaczyć co będzie, czy od razu pchać się w remont skrzyni, po którym i tak trzeba będzie wymienić olej itd. Ewentualnie, gdyby rzeczywiście konieczny był remont skrzyni, czy nie lepiej wymienić skrzynię na inną używaną?

Ostatnio edytowane przez cubacuba ; 24-03-2017 o 12:36
cubacuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem