Temat: [C-MAX 2010-2015] Awarie i usterki
View Single Post
Stary 12-03-2018, 19:24   #286
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

102 000 km i czas na podsumowanie. Generalnie odpukać, nic poważnego. Sporadycznie szwankuje wspomaganie kierownicy, które nie działa po odpaleniu silnika (tylko raz wyświetliła się informacja o awarii układu kierowniczego), jednak w momencie wbicia biegu i ruszenia zaczyna działać.
Druga rzecz to sporadyczne szarpanie sprzęgła, jednak chyba już odkryłem przyczynę. Działo się tak, gdy parkując na lekko pochyłej powierzchni zostawiałem auto na biegu, zamiast na hamulcu ręcznym. Prawdopodobnie ciężar auta lekko je ciągnął w dół, a tym samym ściskał sprężyny tarczy sprzęgła, które być może na jakiś czas po tym postoju były odkształcone (ściśnięte) i sprzęgło potrzebowało trochę czasu na dojście do siebie. Od momentu gdy na to wpadłem już tak nie parkuję i problem się też nie pojawia. Może ta rada pomoże komuś z podobnym problemem.
Dodatkowo, tradycyjnie już wyłażąca uszczelka pomiędzy szybą a kokpitem, oraz słabo już działające amortyzatory tylnej klapy.
Przy dużej wilgoci lub po deszczu potrafią czasem zwariować czujniki parkowania i... chyba tyle. Nie jest źle.

No i jeszcze jedna rzecz, która zaczyna mnie irytować, to hacząca jedynka. Irytuje zwłaszcza gdy musisz szybko ruszyć. Nie dzieje się to ciągle, lecz sporadycznie. Nie wiem czy to w ogóle ruszać, bo jak sądzę koszt naprawy skrzyni to pewnie poważny wydatek?
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 21-03-2018 o 16:53
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem