Temat: [Mondeo 2007-2014] sedan wymiana drzwi tył lub naprawa
View Single Post
Stary 04-08-2019, 11:51   #15
Huberto87
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 04-08-2019
Skąd: Łódź
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci 140 kW
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Wymiana całych drzwi tylnych. Model mk4

Witam wszystkich,

Na wstępie chciałbym poinformować, że przejrzałem zarówno forum jak i zapytałem wujka Goolge o instrukcje/wskazówki dotyczące wymiany całych tylnych drzwi w modelu ford mondeo MK4. Po nieudanych próbach, zdecydowałem się na otwarcie nowego wątku. Jeśli wątek już istnieje a ja go przeoczyłem, bardzo proszę o link. Wówczas przejrzę jego zawartość i ewentualnie zadam swoje pytania.

Niestety przerysowałem swoją furę ;/ Drzwi nadają się do naprawy blacharskiej i malowania. Udało mi się znaleźć całe kompletne drzwi w moim kolorze bez żadnych większych uszkodzeń w atrakcyjnej cenie. Jestem zdecydowany na przekładkę (być może zostawię tapicerkę ze starych drzwi - ale takie decyzje podejmę gdy już drzwi będę miał fizycznie u siebie i wszystko porównam).

Miał bym do was kilka pytań.
Przede wszystkim znalezione drzwi są od hatchbacka podczas gdy ja mam liftbacka. Według mnie, drzwi powinny być te same. Co o tym sądzie?
Czy istnieje gdzieś na forum instrukcja ze zdjęciami krok po kroku jak zrobić przekładkę drzwi tylnych?
Przede wszystkim czy taka przekładka (odkręcenie śrub, odpięcie kabli) jest w jakimś sensie problematyczne? Czy coś może mnie zaskoczyć? czy muszę na coś specjalnie uważać?
Czy będę potrzebował specjalnych narzędzi?

Będę wdzięczny za odpowiedzi dziś lub w poniedziałek ponieważ najpóźniej we wtorek chciałbym pojechać po odbiór drzwi. Jeśli z jakiś powodów drzwi od hatchbacka nie będą pasowały do liftbacka to lepiej żebym to wiedział przed zrobieniem 100 km autkiem w obie strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzieki!
Huberto87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem