Temat: [Focus 2011-2014] Awaria systemu wspomagania,
View Single Post
Stary 14-08-2019, 18:37   #28
mniedziel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy

Cytat:
Napisał Adi_Grabczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem podobny temat. Najpierw kilka sekund bez wspomagania po odpaleniu, potem komunikat o usterce, potem całkowite wyłączenie. Wizyta w niezależnym serwisie ale wyspecjalizowanym w Fordzie - najpierw przeładowanie softu (podobno była jakaś akcja serwisowa), nic to nie dało a potem zgodnie z procedurą wymiana maglownicy z elektrycznym silniczkiem wspomagania i całą resztą - szarpnęło mnie to na ok 1500 zł. Niestety...
Podpowiesz gdzie temat ogarnełaś w Śląskim?

Mój przypadek rocznik 2011 błąd U3000:49-48 -Moduł sterujący- Wewnętrzna usterka elektroniczna
Rzeczywiście błąd pojawił się po szybkim skręcie kierownicą, wcześniej od kilku tygodni brak wspomagania po odpaleniu auta pojawiało się po krótkiej chwili
Fachowiec twierdzi ze następny jest błąd U5000, który będzie oznaczał całkowity brak komunikacji.
Teraz pytanie kod maglownicy do auta bez czujników parkowania i bez opcji parkowania automatycznego to wg mojego VIN HV6C-3D070-CE wiem ze ta wersja ma w zestawie drążek i wszystkie osłony, na allegro jest kilka sztuk z przed lifta jak i po lifta o róznych oznaczeniach np. HV6C-3D070-LC; HV6C3D070NB; HV6C3D070CB czy dowiedział się co oznaczają dwie ostatnie litery?
Koszt bagatela ponad 4500zł po zniżce 3800zł jakieś 2300zł krzyczą za regenerację w Turbo-Tec z Jaworzna. jedynie oni podejmuje się wymiany sterownika ... nikogo więcej nie namierzyłem.
mniedziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem