View Single Post
Stary 12-07-2018, 12:28   #1
zajci
 
Postów: n/a
Domyślnie check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6 105PS

Cześć,

Chciałem się podpytać o opinię kolegów z większym doświadczeniem. Moja wiedza jest dość skromna na temat budowy silnika, układu paliwowego, układu wydechowego itp.
Posiadam auto FORD Focus Mk3 Hatchback (DYB) 1.6 Ti 105 KM. Od kilku miesięcy mam problem ponieważ po przejechaniu około 150km pojawia mi się "check engine" z błędem P0420. I tutaj pojawia się nie mały problem ponieważ katalizator jest umieszczony w kolektorze.

Na początku w jednym z okolicznych warsztatów zaproponowano mi emulator mechaniczny z informacją, że działa on w 70% przypadków - koszt nie był duży więc się zdecydowałem. Jednak to nie pomogło.

Szukałem warsztatu w okolicach Torunia, który mógłby wymienić mi katalizator w rozsądnej cenie i pomógłby pozbyć się problemu, jednak jest to Euro 5 i podobno nie ma dobrych zamienników - tak przedstawiono mi sytuację. W zamian zaproponowano mi kontakt do osoby, która mogła by mi ten błąd usunąć elektronicznie za odpłatnością.

I tutaj pada pytanie, ponieważ nie pomógł emulator mechaniczny to czy skłaniać się ku rozwiązaniu:

1. elektroniczne wyeliminowanie błędu "check engine" ? - koszt 500zł,

2. szukać nadal zakładu, który będzie w stanie wymienić katalizator na jakiś dobry zamiennik ? - koszt 1000-1500zł

Również mam do was pytanie odnoszące się do punktu 1, czy po jakimś czasie gdy katalizator może zacząć się kruszyć może spowodować jakieś większe usterki/koszty ?

Szukałem na wielu forach problemu z katalizatorem odnoszącym się do tego modelu jednak bez skutku. Wybrałem ten silnik ze względu na prostą budowę i małe koszty eksploatacji. Na razie katalizator jest pierwszą większą bolączką tego modelu.

Łukasz
  Odpowiedź z Cytatem