View Single Post
Stary 12-07-2017, 10:17   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał Bosman71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik w garażu w którym jest 23stopnie nagrzewa się do temp. pracy w 2 minuty bez jazdy. Wydaje mi się to strasznie szybko. Przy jeździe jest jeszcze szybciej. Poniżej nagrałem filmik... skok temperatury zaczyna się przy 2:20
Ten typ tak ma.
Wskazówka bardzo szybko podskakuje do środka skali, natomiast rzeczywista temp płynu chłodniczego jest zupełnie inna.
Aby sprawdzić jaka jest temp, możesz:
a) podłączyć się przed ODB2 i sprawdzić za pomocą jakiegoś oprogramowania
b) odpalić auto z zegarami w trybie diagnostycznym w którym znajdziesz wskazania temp.

Cytat:
Napisał Bosman71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo w ETIS mam wpis: "Z autom. reflektorami". Niestety światła cały czas świecą i nie wyłączają się w ciągu dnia. Czy tak powinno być czy jednak coś jest nie tak?
Też wielokrotnie poruszane na forum.
Czujnik masz po to, aby światła automatycznie zapalały się w nocy, ale że w Polsce jest obowiązek jeżdżenia na światłach, to światła na "Auto" świecą się cały czas jeśli nie masz na wyposażeniu świateł do jazdy dziennej.

Gdybyś miał światła do jazdy dziennej, to mając na przełączniku Auto, w ciągu dnia świeciłyby Ci się światła do jazdy dziennej a wieczorem lub przy deszczu zapalałyby Ci się światła mijania.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem