View Single Post
Stary 18-03-2019, 09:11   #1207
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Dayrunning light

-Standard dipped light
-Always dipped light except in pos 'P'
-Dayrunning Light in Pos '0' And 'POS' (tę mam ustawioną)
Cześć,
Odnośnie powyższego - ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi tutaj na forum - więc sprawdziłem. W aucie po lifcie z fabrycznymi światłami LED do jazdy dziennej i z funkcją świateł automatycznych (czujnik zmierzchu) poszczególne ustawienia działają tak:

- Standard dipped light

W pozycji "0" nie świecą się żadne światła, w pozycji "Auto" po zmierzchu święca sie mijania, jednak w dzień te mijania sie wyłaczają a LEDy nie włączają się - czyli dupa, bo miałem nadzieję że w dzień LEDy się zaświęcą na automacie

-Always dipped light except in pos 'P'

W pozycji "0" świecą się mijania, w pozycji "Auto" po zmierzchu święcą się mijania, w dzień nie świeci się nic

-Dayrunning Light in Pos '0' And 'POS' (tę miałem ustawioną fabrycznie)

W pozycji "0" świecą się tylko dzienne LED (obojętne czy w dzień czy w nocy), w pozycji "Auto" po zmierzchu świeca się mijania, w dzień świecą się dzienne LEDy

Podsumowując:

Tryb Auto odpowiada tylko za automatyczne załączanie i gaszenie świateł mijania - nie ma żadnego związku z dziennymi LED. Ustawienie "Dayrunning Light in Pos '0' And 'POS' (tę miałem ustawioną fabrycznie)" sprawia jedynie że dzienne LED świecą się zawsze w pozycji "0" oraz "Auto", jeśli czujnik zmierzchu nie załączył świateł mijania.

Powyższe opisuje jak to działa w moim aucie.
Nie udało mi się więc uzyskac zamierzonego efektu, chciałem by w pozycji "0" nie świeciło się nic, natomiast by pozycja "Auto" działała jak dotychczas. Po ustawieniu "Standard dipped light" w pozycji "Auto" w dzień nie świecą się LED'y, więc ta opcja jest u mnie bezużyteczna.

Jeszcze jedno - pozycyjne w tym aucie to po prostu słabiej świecące ledy - nie ma dedykowanych świateł pozycyjnych (ale to pewnie większość wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukast ; 18-03-2019 o 09:15
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem