View Single Post
Stary 08-05-2019, 03:03   #112
JaroZalek
ford::beginner
 
Avatar JaroZalek
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)

Cytat:
Napisał crouch196 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wyjeżdżeniu kilku zbiorników paliwa (lpg) okazuje się, że spalanie jest na bardzo zbliżonym poziomie do tego sprzed operacji no może delikatnie pali mniej, ale nie dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za szczegółowy opis problemu szkoda tylko że nie jeździsz na benzynie bo faktycznie to nie wiadomo czy pali więcej po wyjęciu klapek. W każdym razie chyba wymienię na nowe tym bardziej, że stare wytrzymały 270 tyś km więc nowe przetrwają już zapewne do końca tego auta. Szkoda tylko że tak nie pochlebnie wyrażasz się o fordzikach tym bardziej co zaskakujące w benzynie. Być może Twoje problemy i koszty spowodowane są przez LPG które też kiedyś miałem zanim zrozumiałe to co mówił do mnie mój mechanik - nie gazuje się forda po za silnikami V6. W przypadku MK3 mechanik wycenił wymianę klapek na 250 zł więc koszty robocizny raczej śmieszne. Ciekawi mnie tylko czy ktoś miał problemy z klapkami w MK4 2.0 ? Jak na razie w MK4 mam 170 tyś km i cisza.

Na koniec powiem Wam że tak czytając posty na forum zastanawiam się czy po za chęcią posiadania wiedzy praktycznej macie w ogóle jakiś sprawdzonych mechaników lub warsztat nie wspominając o pieniądzach potrzebnych na bieżące utrzymanie auta - taka dygresja jak czytam o przeżywanych dramatach bo coś trzeba naprawić albo zapłacić żeby zrobił to mechanik. Zupełnie jak bym czytał forum rowerowe dla 14 latków i tragedia bo przerzutka padła a mama za mało kieszonkowego daje i na rower z kolegami nie będzie można wyskoczyć ;-)

Ostatnio edytowane przez JaroZalek ; 08-05-2019 o 03:07
JaroZalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem