View Single Post
Stary 15-07-2016, 11:47   #19
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Światła reguluje się białymi śrubami za reflektorami. Ustawienie możesz zrobić w każdej stacji diagnostycznej. Ja poprosiłem o podniesienie i okazało się, że można było aż o dwa obroty.
W temacie korekty ustawienia tych świateł polecam zwykłą stację diagnostyczną ze standardowym przyrządem do ustawiania świateł. NIe potrzeba żadnego komputera ale trzeba zadbać o dwie sprawy:
- sprawdzić koniecznie ustawienie ruchu prawostronnego w menu świateł adaptacyjnych (czasem przez przypadek można to nieświadomie przestawić i jest kłopot)
- na moment ustawiania świateł przestawić włącznik świateł w pozycję 'światła mijania' z pozycji 'światła automatyczne'. W pozycji 'światła mijania' wszystkie bajery kształtowania wiązki i jej zmiany w zależności od położenia kierownicy są wyłączone więc można ustawić światła w sposób jak każde inne

Tak zrobiłem bo też miałem problem z fabrycznym ustawieniem i teraz jest ok i nikt mi nie mruga.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem