View Single Post
Stary 03-02-2019, 18:03   #1
Sanchez391
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 01-02-2019
Skąd: Zabrze
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3 Duratec 8V EFI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Pilot działa wewnątrz auta. A na zewnątrz nie chce

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na początek chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz do rzeczy, kupiłem w zeszłym tygodniu Forda Ka mojej żonie jako jej pierwszy samochód (jej prawko się robi, więc ja puki co nim jeżdżę).
Wszystko w samochodzie poza spryskiwaczem działa prawidłowo, el szyby, el lusterka, klima, radio z CD aż do dziś działał też pilot do centralnego zamka.
Problem pojawił się nagle, dziś około południa pojechaliśmy z żoną po nową pompkę do spryskiwacza na giełdę. Przy próbie zamknięcia auta z pilota samochód nie reagował. Musiałem zamknąć z kluczyka, centralny zadziałał prawidłowo. Pomyślałem że auto z 2005 więc pewnie bateria wyzionęła ducha.
Po powrocie do domu zobaczyłem że w pilocie siedzi standardowa bateria CR2032 więc podmieniłem bo takich mam kilka na zapas do kilku urządzeń. Po wymianie baterii dalej pilot nie reaguje. Chwilę pokręciłem się wokół auta klikając pilota aż w końcu wsiadłem do środka i zamknąłem drzwi żeby przeparkować auto.
Jeszcze raz wcisnąłem przycisk zamykania siedząc za kierownicą i auto się zamknęło. Pomyślałem że może bateria jest słaba i zasięg spadł do zera. Zmieniłem kolejną i też zadziałała tylko wewnątrz auta ale co ciekawe to działa tylko gdy siedzę na fotelu kierowcy. Bo gdy otworzyłem okno i włożyłem rękę do wozu z pilotem tak żeby znajdował się w takim samym miejscu to nie działa a jak zajmę pozycję za kierownicą to pilot działa prawidłowo(posadziłem żonę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na fotelu a sam użyłem pilota z zewnątrz i działał bez zarzutów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Nie ogarniam tego co może być nie tak. Próbowałem też programowania pilota poprzez przekręcanie 4 razy programowanie się powiodło ale nadal pilot działa tylko jak siedzę w fotelu. Doszedłem do wniosku że gdzieś pod wykładziną znajduje się jakaś wiązka elektryczna centralnego zamka lub wiązka anteny która przerywa gdy wstanę. I tutaj moje pytanie czy któryś z posiadaczy kaczuchy mógłby podpowiedzieć czy w okolicy siedzenia kierowcy biegną jakieś istotne wiązki przewodów związane z pilotem centralnego zamka ??

Bump: Ok chyba za szybko się uruchomiłem. Ale udało mi się dojść do tego co było problemem. Właściwie to żona mnie nakierowała. Posiadam ładowarkę XIAOMI ROIDMI 3S z bluetooth i transmiterem FM. Okazuje się że centralny działał gdy wsiadałem do auta bo transmiter przestawał wyszukiwać mój telefon i się z nim łączył. Gdy wysiadałem rozłączał się transmiter i szukając urządzeń (bluetooth w trybie parowania) powodował problem z centralnym. Głupie ale możliwe że ktoś jeszcze będzie miał taki dziwny problem.
Sanchez391 jest offline   Odpowiedź z Cytatem