View Single Post
Stary 07-12-2018, 11:07   #35
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 automat dobry czy zły pomysł?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A moje zdziwienie dotyczyło 1.0 w mieście i spalania 12l w mniejszej i lżejszej Fieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo moje obserwacje pokazują, że 1.0 powinien spalać ok.2l mniej od 1,5 / 1,6. 12l max to mi pali C-max po Łodzi, czyli ponoć numer 1 w korkach.
Dlatego zaznaczyłem: krótkie odcinki i wiecznie niedogrzany silnik. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od momentu kiedy napisałem 12L pojeździłem trochę po mieście, ale już późniejsza porą, dłuższe odcinki, z mniejszymi korkami i po kilkudziesięciu kilometrach spalanie średnie na komputerze spadło do wartości poniżej 8L.. ale nie zmienia to faktu, że to już całkiem inna jazda. Wiele zależy od warunków, rozstrzał w średnim spalaniu może być naprawdę ogromny.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem