View Single Post
Stary 17-03-2014, 19:51   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, wiem, zmiana kodowania jest całkowicie bezpieczna, ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzesiu - znasz mnie trochę i wiesz, że jak mówię to tak jest... Cały pic polega na tym, że w tym upgrade nic nie kodujemy tylko przełączamy mapy FABRYCZNE.
PRZEŁĄCZAMY!!! Nic nie kodujemy!

Wy wiecie, ale teraz i my też, że w Delphi siedzą sobie obie mapy obok siebie. Nie ma to nic wspólnego z rosyjskimi kolegami. Tak to zrobiło Delphi. A Ford zablokował możliwość "wajhowania" mapami kolegom z ASO. Natomiast ja nie jestem ASO i daję radę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc jak mówię, że co najwyżej pozostanie 140PS to tak jest.

Panowie - odrobinę spokoju. Nikt nie robi konkurencji tunerom. Upgrade nie jest tuningiem. Powtórzę to jeszcze kilka razy. Ten kto chce mieć powyżej 180PS (co w tym silniku ma na prawdę duży sens) przyjedzie do Was bez wątpienia. I niech mój podpis będzie za dowódGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-03-2014 o 20:07
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem