Temat: [Focus 1998-2004] 1,8 TDCI szarpie,gaśnie błąd P007F
View Single Post
Stary 09-06-2017, 09:55   #4
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie 1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania

Witam wszystkich!

Od dawna śledzę forum i wiele problemów dzięki ludziom dobrej woli, którzy przejawiają chęć podzielenia się wiedzą rozwiązałem bez potrzeby zabierania głosuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety do dnia dzisiejszegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój problem z Focusem polega na tym, że przy gwałtowniejszym skręcie w lewo - i tylko w lewo - silnik na ułamek sekundy przerywa, a potem ciągnie jakby nigdy nic. Ma to miejsce zazwyczaj przy rondach, albo przy gwałtowniejszym wychyleniu się w lewo do wyprzedzania.

Wiem jaki mam silnik tak, tak - diesel, wiem, że tu nie ma gaźnika, ani parownika, gdzie takie chece się zdarzały.
No ale zdębiałem kiedy pojawił się w/w objaw w dieslu.

Po podpięciu pod kilka programów różne rzeczy wyszły:
- na jednym - brak błędów
- na delphi - błąd p007f - czujnik temp. w intercoolerze - współzależność między 1 i 4 cylindrem - wymieniony, niestety nie dało to rezultatu - na zgaszonym silniku błąd da się skasować, ale po uruchomieniu silnika pojawia się znów i nie ma opcji żeby go usunąć
- na WOW-ie - błąd ten pojawia się w zakłądce silnika i immobilizera i nie da się go usunąć.
Ponadto przesunięcie regulacji biegu jałowego na pierwszym cylindrze cały czas wskazuje zero, podczas gdy na pozostałych jest w normie.

Nie widzę związku z przerywaniem silnika, a w/w błędem ale może ktoś się spotkał z czymś takim. Poza tym wkurza mnie kiedy wiem, że coś jest nie tak i nie mogę dojść do tego co i czemu.
Co jeszcze sprawdzić, gdzie wsadzić łapska? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem