View Single Post
Stary 02-07-2018, 21:11   #1
Marcinb101
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 02-07-2018
Model: S MAX
Silnik: 2.2d
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie I znowu ten DPF

Czesc nazywam sie Marcin.
Jestem nowy na forum.Tzn. nowo zarejestrowany,bo gdzies tam caly czas przegladalem forum.Np.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.rzed zakupem mojego S Max-a w celu doinformowania sie co i jak moze gryzc moj nowy nabytek...
Zajrzlem rowniez do poradnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem ze bylo juz wiele tematow dotyczacych nieszczesnego DPFa.I wierzcie ze sumiennie odrobilem zadanie....Mojemu S Max-owi sie to wlasnie przytrafilo....Wpadlo mu sie w modus awaryjny?Nie wiem czy sie to tak fachowo nazywa,ale nie ma mocy i jedzie tylko 60 km/h.
Napisze moze czego juz probowalem: Najpierw naturalnie postawienie diagnozy, w dwoch warsztatach...I w obu to samo DPF.W zaprzyjaznionym warsztacie wraz z kolega zostal sciagniety DPF i KAT.Wszystko zostalo sumiennie ale ostroznie przedmuchane na sucho(a bylo tego sporo w srodku). DePeeF zalany zostal specjalnym srodkiem przeznaczonym do tego celu.Wszysko jeszcze raz przedmuchane,i zostawione na noc do odparowania.No i z nowu do goscia ktory ma "madry komputer".No ale dalej pokazuje blad DPFu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I na dodatek nie mozna go wykasowac.!
Dzis bylem w serwisie Forda.Myslalem ze oni maja moze jeszcze "madrzejszy komputer".30E za samo podlaczenie i diagnoza zapchany DPF?!
Ale zaniepokoilo mnie to ze gosc podniosl maske silnika do odczytanie bledu!?Przeciez wejscie do podlaczenia kompa jest w kabinie auta.Czyzby chcieli mnie naciagnac?Czy moze taki serwisowy komp stwierdzic np.ze padniety jest jakis czujnik?Patrzenie pod maske samochodu,moze to w jakis sposob sugerowac?
Dodam tylko ze samochod byl diagnozowany na wlaczonym zaplonie.Probowano wykasowac blad i nie idzie.Nie bylo tak ze udalo im sie go wykasowac a po wlaczeniu silnika blad wraca.
Co myslicie o tym.Co moze powodowac wyswietlanie tego bledu.Czy nie powinno byc tak ze mozna go wykasowac i dopiero po przejechaniu jakiegos kawalka wywala informacje o zapchanym DPFie?
W serwisie zaproponowano mi czyszczenie aktywne jak oni to nazwali.Ale gwarancji ze zadziala nie daja.A 300E bedzie im sie i tak nalezalo...
Ale sie rozpisalem.Ale nie wiem co dalej.
Sorry za to ze nie stawiam literek z kreskami / kropkami ale nie wiem jak sie uzywa tej klawiatury.
Za wszelka pomoc z gory Serdeczne Dzieki.
Marcinb101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem