Temat: [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI
View Single Post
Stary 19-05-2009, 12:48   #4
sproket
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Olsztyn
Model: S-max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Jest to mój pierwszy post, jednakże zaglądam tu od niemalże roku (od momentu kiedy postanowiłem kupić S-maxa). Większych problemów ze swoim egzemplarzem nie miałem, znam z autopsji świerszcze, problemy z DPF-komunikat sugerujący wymianę oleju, niegrzejącą "w całej rozciągłości" przednią szybę, ale to raczej takie popierdułki. Post Jerzego skłonił mnie do zabrania głosu na forum. Mam przejechane jakieś 52 000. Otóż jadąc w Święta, na trasie, prędkość 100 z małym hakiem, obroty lekko ponad 2000 zapalił mi się komunikat usterka silnika. Zjechałem, zgasiłem, odczekałem ale silnik nadal sie wyświetlał. Cóż było robić, z duszą na ramieniu pojechałem dalej. Silnik nie stracił nic na mocy, wszystko działało, tylko ta świecąca się lampka! Po powrocie tel. do kumatego gościa z kompem, z którym mój S gada, bo nie gada z każdym (braki w oprogramowaniu zapewne). Kodu błędu w tej chwili nie pamiętam, jak będzie to potrzebne to odszukam. Generalnie wyszło, że czujnik temp. spalin dostał w pewnej chwili wskazanie, że coś jest nie halo. Sam czujnik nie był uszkodzony, po wykasowaniu błędu lampka "silnik" zgasła i bylo okej. Przejechałem kolejne 600-650 km i znowu to samo. Trasa, obroty i prędkość jak dla takiego motoru lajtowe i odpala mi się kontrolka usterki silnika. Tel. do typa, sprawdzenie, wykasowanie i od tej pory (jakieś 800 km )spokój. Jak jeszcze raz mi się to przytrafi to pojadę do serwisu na przedwczesną wymianę oleju, filtra i może wrzucenie jakiegoś nowego softu. Być może to pomoże. Albo może będą wstanie sprawdzić stan tegoż czujnika, chociaż wątpię.
sproket jest offline   Odpowiedź z Cytatem