View Single Post
Stary 10-05-2016, 09:34   #15
Plakat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-03-2014
Skąd: Kielce
Model: C_max
Silnik: 1.8 benzin
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Silnik bierze olej po remonie, wymiana uszcelek

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgodze się z tym ale jeśli auto jest bez remontu po remoncie powinno się lać taki jak do nowego.
...a ja się z tym nie zgodzę bo teoria książkowa to jedno a praktyka drugie !!!
A praktyka na tym forum pokazała ,że po remoncie lali 5w30 i olej brał dalej. Remonty w różnych miejscach kraju, różni mechanicy i nie dam sobie wmówić, że każdy kto robił remont i wlał 5w30 spartolił robotę.
Natomiast Ci co wlali 10W40 zero brania oleju.

Pewnie w innym przypadku teoria by się sprawdziła , ale nie w przypadku TEGO silnika który bierze olej w każdym przypadku: jak się o niego nie dba i gdy się o niego dba: serwisuje i robi wymiany regularnie .

Choć muszę dodać są (lub jest) wyjątki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest ktoś na tym forum kto zrobił coś ponad 170 tyś i oleju nie bierze !!!!

Temat zgłębiałem gdy ja stanąłem przed tym dylematem jaki wlać olej.
Aktualnie dobijam do 50 tyś po remoncie cały czas leje valvoline 10w40 i silnik pracuje pięknie zero ubytku, spalanie dobre, z wydechu para leci a nie czarne "coś" co zostawia plamy na asfalcie.

Dlatego teoria teorią , serwisówka swoje a ja opierałem się na opinii forum i nie wyszedłem na tym źle.

Pozdro dla wszystkich przed remontem Durateca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Plakat ; 10-05-2016 o 09:36
Plakat jest offline   Odpowiedź z Cytatem