Temat: [Focus 2004-2008] Pływający przód i włączanie abs/esp
View Single Post
Stary 10-05-2017, 19:21   #1
RanyBoskieJestemKioskiem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-10-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Zetec + LPG
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Pływający przód i włączanie abs/esp

Witam.

Poszukiwałem opisu mojego problemu, ale nie znalazłem nigdzie sytuacji w pełni pasującej do mojej, stąd ten temat.
Do rzeczy:
Focus mk2 kombi, okropnie pływa mi przód, mam wrażenie, jakby samochód reagował z dużym opóźnieniem na ruchy kierownicą, a im szybciej jadę, tym opóźnienie staje się większe. Wykonując szybki ruch kierownicą np. prawo-lewo, dopiero po chwili samochód wykonuje polecenie, jednocześnie wydaje się bardzo miękki, wręcz pływający, jakbym jechał w półmetrowej zaspie... Dodatkowo, nawet przy prędkościach rzędu 40-50km/h, przy gwałtowniejszej "szykanie" czy nawet mocnym, szybkim zakręcie, uruchamia się abs, słychać pracę pompy i działanie systemu, chyba na przednim lewym kole.
Wiem, że pierwsze podejrzenia to np. amory, czujniki abs, zbieżność, ale u mnie były wykonane m.in.:
- nowe amortyzatory sachs w zeszłym roku - może 20kkm przebiegu,
- zbieżność zrobiona tydzień temu, były odchyły rzędu 0°12-16', teraz mam idealnie na zero i jest może nawet trochę gorzej,
- czujniki abs wszystkie podają takie same odczyty prędkości,
- luzów na tulejach wahaczy nie ma, według kilku majstrów, jedynie we wtorek wymieniam cukierki z tyłu i półoś przednią [telepanie budą],
- piasty przednie nowe, jedna końcówka drążka nowa, innych luzów nie stwierdzono.

Nie mam już siły i pomysłów powoli... Maglownica? Wspomaganie? Szykuję samochód na urlop w Chorwacji i ostatnio z mechanikami rozmawiam częściej niż z rodziną ^^

Będę wdzięczny za każdą sugestię.
RanyBoskieJestemKioskiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem