Temat: [Focus 2011-2014] Kolizja, oględziny, wycena
View Single Post
Stary 10-02-2019, 18:06   #15
Masterjam
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: VW T-Cross
Silnik: 1.0 115KM
Rocznik: 2019
Postów: 215
Domyślnie Odp: Kolizja, oględziny, wycena

No to finał sprawy chyba już w tym tygodniu. Pan z ASO zadzwonił i także otrzymał informację że naprawa ekonomicznie nieopłacalna.
Opcje zostały dwie , skorzystanie z propozycji ubezpieczyciela czyli przelew jak powyżej lub naprawa we własnym zakresie. Zapytałem czy jest szansa na większą kwotę za naprawę lub pozostałość auta , to raczej nie ma takiej możliwości z uwagi że kwota ogólna nie może przekroczyć wartości pojazdu przed szkodą. Od momentu ubezpieczenia do teraz minęło 9 miesięcy i różnica wyniosła 900 zł co wydaje się dobrą wiadomością.
Sytuacja w miarę klarowna , i raczej przychylamy się do oddania auta i już pisze dlaczego.
Planowaliśmy sprzedaż auta w tym lub maksymalnie na początku 2020 roku. Dodatkowo do zrobienia w tym roku był rozrząd. Nie wiem jak wygląda kondycja sprzęgła, dwumasy, wtrysków , przy przebiegu prawie 240000km.
Za rok miałby około 260000 + informacje o naprawie i dostępności zdjęć w sieci skutecznie zachęci ewentualnych nabywców do zbijania ceny.
Dlatego kolizja przyśpieszyła proces zmiany auta.
Szkoda tylko na przykład opon zimowych które kupiłem rok temu, pewnie bym je zamienił z gorszymi ale focus stoi na parkingu Forda i bez sensu jest płacić za transport do domu , aby go znów zabierał ubezpieczyciel. Wymieniać w ASO trochę kicha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masterjam jest offline   Odpowiedź z Cytatem