View Single Post
Stary 17-07-2018, 19:37   #1
pawelczi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mk1 3d
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 36
Question 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Witam. Na wstępie zaznaczę, że to mój pierwszy ford jak i pierwszy diesel, skusiły mnie niższe koszty utrzymania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem nim dopiero jakieś 500km, ogólnie super hiper fajnie (niby 90km, a 200 ujedzie), natomiast pojawił się mankament.
Z tej puszki, gdzie szukając po numerach, występuje przepływomierz, cieknie olej jak widać na załączonym obrazku. Tam trochę niżej też jest lekko oblane olejem. Zaczęło się 100km temu (kilkukrotnie próbowałem lekko uzupełnić olej, bo jest na poziomie "low", ale korek nie chce się otworzyć na ciepłym silniku). Silnik chodzi na 15W40, olej już kwalifikuje się do wymiany (13kkm temu wymiana ostatnia), jednakże korzystam z usług mechanika tak rzadko, jak to możliwe, zresztą nie chcę się dać nabić w butelkę.
Poradźcie, o co może chodzić.
https://zapodaj.net/8414daef95e4f.jpg.html
Przepraszam, ale proponowany rozmiar zdjęcia przez forum to nieporozumienie, a wkleić inaczej nie potrafię (proszę moderacje o poprawienie, jeżeli robię coś bardzo niepoprawnego).
pawelczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem