Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)
View Single Post
Stary 22-11-2019, 11:21   #1
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Chciałbym rozeznać się w temacie wykonania takiej przeróbki, tj. wymiany ksenonów na H7. Jak wiadomo, ksenony momentalnie się wypalają i w moim MK4 z 2011 roku z polskiego salonu i 160 000km nalotu świeca jak świeczki, podczas gdy Corsa mojego ojca z 2002r i 250 000km nalotu świeci aż miło. Z racji iż nie chcę ryzykować utraty homologacji, a nowe lampy kosztują ~2000zl sztuka i żadne regeneracje zy Koito nie dają mi spokoju ducha w razie zdarzenia drogowego, stwierdziłem, że H7 będzie nienajgorszą opcją, szczególnie w dobie łatwej dostępności wysilonych żarówek jak i lubianych przeze mnie w trudnej pogodzie żarówek z powłoką interferencyjną takich jak Osram Allseason czy Lunex Plasma Gold.

Pytanie jest takie, co muszę zrobić, aby takie lampy podpiąć i nie mieć błędów oświetlenia? Wiem, że ksenony ja jakiś moduł pod deską rozdzielczą - czy muszę się go pozbyć, czy jedynie wymienić bezpieczniki na odpowiednie, zmienić konfigurację w ELM config i problem błędów braku doświetlania zakrętów i poboru mocy zniknie? Ktoś z okolic Rzeszowa jest mi w stanie z tym pomóc?
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem