View Single Post
Stary 20-02-2020, 21:46   #20
Ixusek
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-01-2013
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny

Cytat:
Napisał Ixusek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed wymianą EGR to na próbę odłączyłem wtyczkę od sterownika turbo i od razu załączył się tryb awaryjny, odłączyłem od przepływomierza, nic się nie zmieniło, odłączyłem od EGR, też nic się nie zmieniło. W sobotę próbę podłączyłem na ciepłym silniku używany sterownik turbiny i też się załączył tryb awaryjny.

Bump: Jeszcze sobie przypomniałem, że kiedyś od spodu widziałem czujnik prawdopodobnie doładowania przed intercoolerem, może on jest powodem?
Przed wymianą EGR miałem błąd doładowania, EGR i przepływomierz.
Dziś nabrałem pewności, że to może być czujnik ciśnienia MAP między intercooler, a EGR. Dziś rano jadąc do pracy niska temperatura i wie włączył się tryb awaryjny, wracałem z pracy już wyższa temperatura i po około 2-3 km jadąc spokojnie zmiana biegów około 1800 obrotów i na światłach włączył się tryb awaryjny. Później jechałem poza miasto jak się rozpędziłem do około 80km/h szybkie wyłączenie i włączenie zapłonu i wyłączył się tryb awaryjny. Dalej jazda ponad 100 km/h wszystko okej do kilku minutowego korka na światłach i wszedł w tryb awaryjny, po rozpędzeniu znowu reset stacyjką i przejechane około 30 km bez trybu awaryjnego, czyli podczas jazdy na trasie wychłodzony intercooler i nie wchodzi w tryb awaryjny, tylko na krutkich odcinkach. W sobotę zabieram się za wymianę czujnika MAP i zobaczę efekt.
Ixusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem