View Single Post
Stary 05-06-2008, 20:46   #13
Piro
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2005
Skąd: Kraków
Postów: 122
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Chciałbym zwrócić uwagę, że do obliczeń z arkusza nie należy podchodzić całkiem optymistycznie, bo funkcjonują one bez zarzutu w silnikach, które są dławione przepustnicą. Jeżeli najsłabszym ogniwem w naszym łańcuchu mocy nie jest przepustnica, to oczywiście jej przerobienie może dać poprawę, ale jednak nieproporcjonalnie mniejszą do wzrostu jej powierzchni i przepływu.
Przygotowany przeze mnie arkusz jest prostym symulatorem, uwzględniającym dwa podstawowe prawidła - równanie Naviera-Stokesa i siły tarcia wynikające z prędkości przepływu strugi. Metoda nie uwzględnia chociażby zjawisk turbulentnych, ale nie są one aż tak istotne - więc je pominąłem - bo inaczej potrzeba by zbyt dużo wymiarów geometrycznych do ich symulowania i wyliczania wpływu.
Jako przykład silników, których moc jest dławiona poprzez dobór małej przepustnicy podałem 2.5V6 i 3.0V6 w Fordzie. To są pewniaki. Nie mam wcale pewności czy auto Struny do nich się zalicza. Myślę że w wolnej chwili dopiszę do arkusza kalkulację prędkości strugi i szacunek, czy przepustnica jest dobrze dobrana czy jednak jest za mała - ale pamiętajcie proszę że robię to w czasie wolnym więc będę posuwał się do przodu systematycznie - ale powoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz czekam na silnik 2.5V6 z Krakowa. I robimy foto-instrukcję. Słodowy nie dość że żyje, to nie tylko robi w Castoramie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów. Ale z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże
Vtech & Magazyn KMH & tdi.pl - portal o dieslach
Piro jest offline