View Single Post
Stary 16-02-2019, 08:32   #37
greś
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

Wielkie podziękowania dla KSP forumowicza który bardzo szczegółowo opisał jak zamontować centralny do klapki wlewu w Focusie mk2 .A ponieważ bardzo mnie irytował fakt , że klapka się nie zamyka, postanowiłem dołożyć centralny do klapki wlewu . A więc opierając się tej wiedzy w tym tygodniu zamontowałem aż dwa centralne do klapki wlewu (ponieważ posiadam dwa focusy mk2 po FL z 2008r. oba 1.6 tdci 90km) . Same siłowniki kupiłem używane na Allegro ale musicie pamiętać , że muszą być kompletne tj. siłownik +obudowa + oryginalna wtyczka z kawałkiem przewodu koszt 30-45zł + przesyłka. Jedyną różnicą w wykonaniu był fakt iż ja wpiąłem się w instalację centralnego zamka przy słupku środkowym tuż przy kostce prowadzącej instalację do tylnych prawych drzwi. Na pierwszy zamek potrzebowałem 4 godziny pracy na luzie na spokojnie żeby nic nie urwać , natomiast na drugi tylko 2 godz. całkowity koszt ( siłownik kpl. szt 2 90zł , przesyłka 14 zł + przewód 1mm ja kupiłem aż 18m=18zł ale na dwa siłowniki zużyłem 10m + jedna taśma izolacyjna + lutownica i cyna. Myślę , że mechanik zawołał by za robotę jednego co najmniej 100zł więc na dwóch sporo zaoszczędziłem. Jeszcze raz podziękowania dla KSP pozdrawiam G.R.
__________________
greś

Ostatnio edytowane przez greś ; 16-02-2019 o 08:39
greś jest offline   Odpowiedź z Cytatem