View Single Post
Stary 20-02-2019, 12:17   #39
greś
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?

dudijack zajrzyj do postu KSP na 2 stronie tam masz potrzebne zdjęcia . Jak dojedziesz z instalacją do słupka środkowego to otwórz przednie prawe drzwi , do tylnych idzie instalacja osłonięta charmonijkową gumą , wyciągnij kostkę ze słupka użyj najlepiej małego nożyka na gumowej osłonie kostki po obu stronach są okrągłe zagłębienia to są znaczniki zatrzasków w tym miejscu wsuń nożyk pomiędzy kostkę a słupek ostrożnie ale i zdecydowanie i uważaj żeby nie porysować lakieru i lekko naciśnij jednocześnie odciągając kostkę do tyłu, rozepnij kostkę do tylnych drzwi ( ja zawiązałem sznurek na kostce żeby potem było łatwo ją przeciągnąć spowrotem ale nie jest to konieczne, wlutowałem się ok 5 cm przed kostką . Niestety nie mogę zamieścić zdjęcia . Standardowo w kostce będzie 6 kabelków każdy jest w innym kolorze jeżeli oczywiście nie masz elektrycznych szyb z tyłu ale niezależnie od tego ciebie interesują 2 ( biały z czarnym paskiem i żółty z czarnym paskiem) te dwa to sygnał do centralnego.Bardzo łatwo to sprawdzisz weź zwykłą kontrolką w momencie zamykania lub otwierania kontrolka zaświeci się na chwilę i zgaśnie i tak ma być ponieważ napięcie idzie na siłownik przez chwile celem jego otwarcia lub zamknięcia.
__________________
greś
greś jest offline   Odpowiedź z Cytatem