View Single Post
Stary 03-10-2020, 20:15   #12
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Mały problem . Lekko się zablokowałem . Nic kompletnie się nie zgadza że schematami jakie mam .
Europa 2019 mówi , że kabel idzie z hcm do wtyczki obok hcm na pozycji 38, 39 i 56 zdaje się. Niestety kable wychodza z hcm jak powinny , ale nie wiem gdzie się kończą. A dostępu do amerykańskiej wersji schematów nie mam . Może ktoś ma zdjecie przestrzeni za akumulatorem , bo tam chyba może być wtyczka do ostatniego kawałka kabla absu . Z absem powinien być kabel od hcm . A może ktoś ma schemat z wersji poliftowej instalacje wychodaca z hcma.

Edyta :
Instalacja i czujniki założone. Z jakiegoś powodu amerykance zmienili rozkład pinów i budowę instacji .
Z przodu już nie ma wtyczki dla ostatniej wiązki . Kable trzeba ciągnąć do złącza c238 . I tu niespodzianka , która mnie zblokowała . Podłączenie jest na pinach 19, 20, 21. Kolory zgadzają się itp itd.
Więc mam czujniki podłączone , instalacji podłączoną. po wgraniu konfiguracji eu nie mam już błędów z czujników , ale niestety moduł potrzebuje kalibracji której do tej pory nie miał przeprowadzonej. No szkoda , miałem nadzieję , że coś tam będzie odrazy ruszać , a tak lampy odrazy jadą na pozycję usterki.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 04-10-2020 o 22:03
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem