View Single Post
Stary 13-10-2020, 18:55   #17
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Żeby nie było , że temat nie jest skończony .
Znalazłem auto że stycznia 2019 eu z lampami skrętnymi z samopoziomowaniem.
Konfig prawie identyczny. Zmieniłem w nim parametr od skręcania na boki , który w eu był ustawiony na 0. Zmieniłem offset lampy na taki , który mi odpowiadał wysokością święcenia i przywrocilem ustawienia sccm . Brak jakichkolwiek błędów , lampy skręcają na zakrętach , poziomowanie działa.
Można się pobawić także sensor offset w Lear.. . Ale tylko ucdsem jest dostęp do tego parametru i zmienić ten parametr na jakiś mniejszy . Znalazlem dwa 000000031 lub 00000005 w dwóch konfigach Jeśli parametr jest 80000000 to w błędach będzie info , że czujniki nie są skalibrowane.
Pisze może w zawiły sposób , ale jak ktoś odpali ucdsa, to zrozumie.
Co do konfigow . Ucds wyświetla dobrze tylko konfigu z softu -ag. soft wyższy , czyli ah i aj się rozjeżdża w okienkach ucdsa. Więc jeśli chcecie się bawić , to trzeba zjechać softem do najniższej wersji , aby widzieć i wiedziec co się przestawia . Konfigi z ah i aj , mimo złego wyświetlania w ucdsie , są dobrze zapisywane do pliku i modułu . Konfiga z ag nie nagramy na ah aj , odwrotnie tak samo. Może kiedyś się przyda komuś.
Mnie ciekawi ile jest typów lamp .... I które wersje USA są podobne w działaniu do EU

Bump:
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem