Temat: [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI
View Single Post
Stary 19-05-2009, 12:09   #3
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Jestem ciekawy czy serwis coś wykryje - jeśli nie to zasugeruj kontrole DPF`a.
Ja kiedyś zapytałem się w serwisie jak komputer zgłasza problem z DPF - serwisant odpowiedział mi że mogę mieć błąd "usterka silnika" lub komunikat o potrzebie wymiany oleju silnikowego.

Cytat:
Napisał Jerzy Dąbrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr DPF? Co 500-800 km robię "małą trasę" ok. 100-120 km na wyższych obrotach.
A tak z ciekawości to jakie to obroty ? Według instrukcji:
"Jeżeli przejeżdżasz jedynie krótkie odcinki lub Twoje podróże obejmują częste zatrzymywanie się i ruszanie, musisz inicjować proces regeneracji co 500-800 kilometrów (300-500 mil). Aby to zrobić, prowadź pojazd z prędkością 80 km/godz. (50 mil/godz.) przez 40 kilometrów (25 mil) na najniższym możliwym biegu, zawsze gdy jest to możliwe w bezpieczny sposób. Alternatywnie możesz prowadzić pojazd normalnie, ale stosując niższy bieg."

Jak tak kiedyś spróbowałem jechać to na 3 biegu przy ~80 km/godz. miałem obroty coś ok. 3300 - 3500 (dokładnie już nie pamiętam, ale przejechałem znacznie krótszy odcinek niż zalecany, wolę opcję alternatywną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Czytałem kiedyś że już po kilku minutach takiej jazdy filtr potrafi się dość skutecznie zregenerować.
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem